АМУЖН
Публікації

Галина Плебанська: «В АМУЖН є освіта, супровід і підтримка. Саме там я зрозуміла, що є люди, в яких ті ж самі проблеми, і отримала підтримку від своїх колег»

28-29 жовтня у Львові відбувся XII Всеукраїнський форум ОСББ. Активну участь у Форумі взяли члени Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю АМУЖН, які виступали у різних панельних дискусіях Форуму. У цій серії ми публікуємо їхні виступи. 

Галина Плебанська – членкиня АМУЖН, директорка ТОВ «Молвінець».

«На моєму життєвому шляху завжди зустрічаються люди-провідники і вчителі. Коли я стала головою ОСББ у двох будинках, 7 років тому, було дуже важко. Була думка покинути все і зайнятись своєю основною працею – викладанням.

Проте я зустріла на своєму шляху пані Стефу Климко, і  вона мене, як вчитель з великої літери, завела до асоціації управителів АМУЖН. Це було надзвичайно – цікаві заходи, тренінги. В АМУЖН є освіта, супровід і підтримка. Саме там я зрозуміла, що є люди, в яких ті ж самі проблеми, і отримала підтримку від своїх колег.

При Асоціації також діє школа жіночого лідерства та менторства за програмою IFC. Її менторкою є пані Ярослава Сорокопуд, яка завжди дає комунікацію і підтримку. Завдяки п. Ярославі ти себе почуваєш впевнено, а у моменти слабкості, коли починаєш казати – все, я більше нічого не хочу , я більше не буду, п. Ярослава завжди спрямує – завтра буде легше, завтра буде краще, а давайте це проговоримо. І це дуже важливо! Врешті я відкрила ТОВ, маю в управлінні 5 будинків і на цьому не буду зупинятись, буду йти далі. 

Про термомодернізацію я в деталях довідалась від нашої регіональної консультантки пані Галини Когут. В її особі я отримала ще одну подругу і ще одного провідника. Самому дійсно розібратись дуже складно. Пані Галина приходила до нас на збори, ми зустрічались в асоціації та окремо. Ми все ретельно  вивчали і пропрацьовували. 

З  допомогою п. Галини ми подали першу заявку до Фонду на пакет «А», отримали грант та виконали проєкт. За допомогою цього пакету ми встановили два ІТП, збалансували стояки, утеплили та замінили труби центрального опалення. І зараз у мене  не виникає запитання - чи прийде підрядник, який встановлював ІТП, і налаштує його? Ми його самі програмуємо і вирішуємо яка температура нам потрібна вдень чи вночі. Маємо вже економію фактично 25%. ІТП ми запустили у січні 2021 року. 
Коли у нас в будинок приїжджали енергоаудитори, то застерігали що оскільки будинок з силікатної цегли, його потрібно утеплити і поставити ІТП. Інакше, якщо ми не збалансуємо всього будинку - втрати підуть через зовнішні стіни.

Саме тому на встановленому ІТП ми не зупиняємось.

Велику підтримку в своїй роботі ми отримуємо від Львівської міської ради у вигляді дієвої програми співфінансування енергоефективних заходів. . На першому будинку за  допомогою програми ми зробили капітальний ремонт даху, і нам це обійшлось всього лише 20% від суми.  Наступна робота – заміна ліфта.Минулого року вже в другому під’їзді замінили ліфт - 90% від суми дала міська рада, 10% мешканці. В наступних будинках ми замінили мережу холодного водопостачання. Ще в одному чекаємо на заміну ліфта. У деяких будинках на наступний рік за кошти міської ради ми плануємо за програмою співфінансування розпуск світла. Підтримка Львівської міської ради – потужна!»