АМУЖН
Публікації

Петро Корбут: «Управління житлом – це не бізнес, це важка праця та покликання»

28-29 жовтня у Львові відбувся XII Всеукраїнський форум ОСББ. Активну участь у Форумі взяли члени Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю АМУЖН, які виступали у різних панельних дискусіях Форуму. У цій серії ми публікуємо їхні виступи. 

Петро Корбут – член правління Асоціації та керівник Управляючої компанії «Нова Долина». У компанії «Нова Долина» в управлінні перебуває 169 багатоквартирних будинків, серед них 14 ОСББ, крім того, ще 11 ОСББ надає консультаційні послуги. За два роки його діяльність розширилась на три міста. Тепер це – Долина, Вигода Івано-Франківської області та Соснівка Львівської області. 

«Ми почали нашу діяльність у 2012 році із обслуговування ОСББ – здійснювали бухгалтерський та консультаційний супровід, а  по трохи брали ОСББ в управління.  Коли в місті Долина оголосили конкурс, ми стали конкурентом тодішнього ЖЕКу. Успішно вигравши конкурс, у нас з’явився ресурс, адже один будинок – це один ресурс та можливості, а багато будинків – це більше роботи, але й інші можливості.
Ключовим секретом напевно є ціна послуг. Для прикладу, у нас середньостатистична п’ятиповерхівка на чотири під’їзди платить 1,5 грн з квадратного метра. Сюди входить лише технічне обслуговування і  не входить прибирання, яке у нашому місті забезпечується комунальними службами, а прибирання в під’їзді здійснюється мешканцями за визначеним графіком згідно прийнятого мешканцями рішення. 

Ще коли в місті керували ЖЕКи, ми в управляючій компанії запровадили підхід, схожий до ОСББ. Власне через наш підхід, а як наслідок ставлення до нас наших мешканців, є одним із наших секретів успіху.
Управління  - це дуже важка праця, і аж ніяк не бізнес. Це швидше покликання. 

Щодо розвитку, навчання в бізнес-школі, яке я пройшов завдяки підтримці проєкту IFC, дозволило розширити світогляд. У великому місті є конкуренція, але і більше можливостей для розвитку. У маленькому місті нема куди розвиватись, я тут і так фактично монополіст. На фоні реформи міста стали бідні, а ЖЕКи стали обтяженням для ОМС, тому до мене телефонують керівники міст і запрошують взяти участь у конкурсах. Наприклад, місто Соснівка – ми тут тільки  зараз починаємо працювати (з 1 жовтня цього року), це надзвичайно важко. Але проєкт IFC дав мені впевненість і бажання розширюватися. 


Також незмінними є досвід і репутація – у сфері управління будинками я працюю з 2011 року. В рамках Східного партнерства за підтримки ЄС ми спільно з міською радою утеплили 30 будинків в місті Долина. Тоді за допомогою іноземних консультантів  я отримав досвід в сфері енергозбереження. І тому, коли Фонд енергоефективності запровадив програму “Енергодім”, ми також вирішили спробувати себе тут.


На сьогоднішній день у нас є 6 заявок №1 на суму 27 млн. грн. Із них вже три ОСББ прийняли рішення щодо заявки 2, із ними ми зараз знаходимось на стадії розробки проектно-кошторисної документації. Усі заявки ми подаємо на волонтерських засадах і надіємось, що усе буде добре і в будинках буде тепліше».