23 листопада відбулась важлива конференція “Сталий розвиток територіальних громад (ТГ) з акцентом на питаннях житлового сектору. Нагадуємо, що протягом осені експерти АМУЖН відвідали 4 громади (Новояворівськ, Чортків, Нововолинськ, Долина) та зустрілись з представниками/цями ОМС, управлінських компаній, ОСББ та іншими фахівцями. Метою цих зустрічей було зібрати робочі матеріали, оцінити виклики та почути ідеї щодо розвитку житлового сектору кожної з громад. Ця заключна конференція мала на меті підсумувати отриману інформацію та створити можливість для представників громад поспілкуватись один з одним та обмінятись досвідом.
⚙️ Реформування та Розвиток Системи Управління Житловою Нерухомістю: На початку конференції звернули увагу на досвід Польщі та балтійських країн у створенні доступного орендного та соціального житла. Доповідь Володимира Бригілевича проливала світло на те, що в них спільного чи відмінного, а також чи релевантні ці практики в Україні.
⚖️ Проблематика Орендного Житла в Україні: Спільно з юристом Андрієм Бурим учасники ретельно вивчали роль органів місцевого самоврядування в управлінні орендною діяльністю та створенні соціального житла. Особливу увагу приділили програмам для внутрішньо переміщених осіб, шукаючи оптимальні шляхи їхньої інтеграції.
🌿🌎 Енергоефективність та Відновлювальні Джерела Енергії: Важливими темами для обговорення були: 1) Роль відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) в житловому секторі, програма підтримки «Тепле житло 2023», що діє в Польщі; 2) Надзвичайно актуальні для України в час війни Енергетичні кооперативи та практичний кейс зі Славутича, про який розповідав Андрій Зінченко. Сергій Солтис, начальник відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради, поділився ідеями щодо впровадження ВДЕ в БКБ Львова. Цю секцію розвивала та модерувала експертка з енергоефективності Галина Когут.
🏢 Безпека і доступність мікрорайонів і БКБ
Про те, як провести аудит безпеки і доступності в БКБ, якими джерелами користуватись та на що звернути увагу, розповідала експертка Ярослава Сорокопуд. Її тему продовжили практичні кейси з Дніпра, Харкова та Донецького регіону, презентовані представниками цих громад.
🙌🏡 Підсумок: Конференція стала важливим кроком у формуванні міських стратегій для забезпечення доступного та якісного житла для всіх.
Захід відбувається в рамках проєкту «Підтримка формування державної політики розвитку місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», що реалізується Центром політико-правових реформ за підтримки Програми ULEAD з Європою/ULEAD with Europe, що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією.