6 червня 2024р. відбувся тренінг на тему “Презентація Програми “ГрінДІМ” ДУ Фонд Енергоефективності”, який організували Громадська спілка «Асоціація менеджерів та управителів житловою нерухомістю» спільно з відділом супроводу ОСББ Львівської міської ради за участі ДУ Фонд Енергоефективності.
Володимир Бригілевич, голова Екпертно-консультаційної ради Асоціації менеджерів і управителів житлово нерухомістю, привітав учасників тренінгу та коротко розповів про Асоціацію, її досягнення за 5 років від її створення та здобутки членів Асоціації в сфері енергоефективності.
АМУЖН об’єднала менеджерів та управителів житловою нерухомістю східних і західних областей України, допомагає знаходити рішення щодо ефективного управління багатоквартирними будинками, і працює в умовах війни, надаючи юридичну підтримку з питань житлових аспектів інтеграції ВПО: оренда житла, правила добросусідства та безпеки, проводить аудит безпеки та доступності мешканців ОСББ. Асоціація також реалізує різноманітні проекти і програми, які сприяють ефективному управлінню багатоквартирними будинками, допомагають забезпечити мешканцям доступ до якісних сервісів.
Дмитро Сирих, технічний директор ДУ Фонду Енергоефективності, презентував учасникам нову Програму «ГрінДІМ», спрямовану на стимулювання використання альтернативних джерел енергії. За Програмою Фонд Енергоефективності надаватиме фінансування на часткове відшкодування вартості:
1. Обладнання та матеріалів:
• теплові насоси – джерело теплової енергії – грунт, вода або повітря (для потреб опалення та гарячого водопостачання);
• сонячні електростанції (СЕС) відповідно технічних вимог.
2. Сертифікації енергетичної ефективності будинку перед поданням заявки на отримання гранту та після реалізації проєкту.
Учасниками Програми можуть стати:
• Об’єднання співвласник багатоквартирних будинків (ОСББ),
• Житлово-будівельні кооперативи (ЖБК)
За умовами Програми Фонд Енергоефективності надаватиме фінансування її учасникам у формі гранту на безоплатній та безповоротній основі. Сума гранту – 70% вартості обладнання, аудиту та сертифікації енергетичної ефективності будинку.
Грант включатиме часткову компенсацію вартості основного обладнання, додаткових необхідних матеріалів та сертифікації енергетичної ефективності.
На встановлення СЕС учасники Програми можуть отримати 1 млн. грн, а на встановлення теплових насосів – 2 млн. грн.
Грант на компенсацію витрат за послуги сертифікації енергетичної ефективності будинку – до 15 тисяч грн.
Етапи участі у Програмі «ГрінДІМ»:
1. Етап «Підготовка», що включає:
• Ухвалення рішення про участь в Програмі «ГрінДІМ»;
• Проведення сертифікації енергетичної ефективності будинку;
• Складення опису проекту;
• Відкриття рахунку ОСББ в банку-партнері Фонду Енергоефективності;
• Подання Заявки 1до Фонду разом із супровідними документами
• Отримання повідомлення про схвалення Заявки 1.
2. Етап «Реалізація проєкту»:
• Виконання робіт, пошук підрядника, інсталяція обладнання, пусконалагоджувальні роботи;
• Проведення сертифікації енергетичної ефективності будинку;
• Подання Заявки 2 до Фонду разом із супровідними документами;
• Отримання гранту.
Тарас Оборонов, начальник відділу підтримки клієнтів та супроводу проєктів ДУ Фонд ЕЕ надав інформацію учасникам тренінгу щодо документів, які потрібно подати під час етапів участі у Програмі «ГрінДІМ», а також щодо невід’ємних додатків до Програми «ГрінДІМ»:
– Технічні вимоги до будівель та обладнання;
– Граничні розміри Гранту на заходи та питомі вартості обладнання.
Сергій Солтис, начальник відділу супроводу ОСББ, ресурсного центру розвитку ОСББ ЛМР поділився думками, як ОСББ Львівської МТГ отримати додаткову фінансову підтримку при участі в Програмі «ГрінДІМ».
Крок до енергонезалежності допоможе зробити Фонд Енергоефективностіпри допомозі нової Програми «ГрінДІМ», мета якої – підтримка ініціатив щодо впровадження заходів з енергоефективності, здійснення яких забезпечує зменшення споживання енергетичних ресурсів, включаючи заходи, спрямовані на збільшення частки енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії.
Тарас Оборонов на завершення тренінгу відзначив, що не виключено, що енергетична криза в країні триватиме наступні кілька років. Сонячні електростанції на дахах багатоповерхівок рятуватимуть мешканців від відключень електрики та імовірних блекаутів. І встановити ці СЕС на житлових висотках цілком реально. Реалізація енергоефективних заходів може допомогти будинкам бути автономними та не залежати від перебоїв в електро- та теплопостачанні. Фонд Енергоефективності запрошує всіх бажаючих долучатись до Програми, адже зараз, на етапі її пілотної реалізації, умови є дуже вигідними для учасників.