АМУЖН
Новини

Показник підключення житлового сектору до тепла по Україні становить майже 100%, — Наталія Хоцянівська

Показник підключення житлових будинків, дитсадків та медзакладів до теплопостачання по Україні складає майже 100%. За інформацією обласних адміністрацій, повністю завершили процес підключення об‘єктів у 21 регіоні. Є точкові проблеми, зокрема, у місті Світловодськ Кіровоградської області, які наразі вирішуються. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій  Наталія Хоцянівська під час брифінгу. 

«По Україні досягнуто майже 100%-ого підключення опалення у житловому секторі. У трьох регіонах залишився ряд об’єктів, у яких триває процес подачі тепла. Йдеться про Київську, Кіровоградську, Рівненську області та місто Київ. Проблемною є ситуація у Світловодську. За дорученням Міністра Олексія Чернишова, минулої п’ятниці я відвідала регіон, аби разом з місцевою владою розібратися у ситуації. Відтак у місті працюють всі котельні та ТКЕ, втім, є проблеми  з комунікаціями, які застаріли та потребують ремонту. Спостерігаються прориви на теплотрасі. Наразі обласна влада надала додаткову техніку місту задля термінового усунення аварійних ситуацій. Залишилося підключити до тепла 15 будинків у місті. Очільник Світловодську разом із обласною владою мають доручення протягом двох діб розв’язати питання ліквідації аварій та терміново забезпечити теплопостачанням решту будівель», — зазначила Наталія Хоцянівська. 

Заступниця Міністра також наголосила на питанні вартості теплопостачання. За її словами, тарифи на тепло та гарячу воду для людей у регіонах України мають залишитися на рівні минулого року й не збільшуватися протягом всього опалювального сезону. Це — одна з ключових умов Меморандуму про стале проходження опалювального сезону.

Нагадаємо, згідно з Меморандумом у цьому осінньо-зимовому періоді забезпечено одну з найнижчих на ринку цін на газ для виробників тепла (ТКЕ) для населення — 7 420 грн за тис куб. м з ПДВ (згідно з трирічним договором постачання природного газу, запропонованим Нафтогазом у рамках Обсягу I «Фіксований»). Для бюджетних установ та релігійних організацій зафіксована ціна 16,4 грн за куб. м з ПДВ. Минулого тижня на засіданні Уряду було прийнято протокольне рішення щодо обов’язкового контролю головами обласних адміністрацій виконання умов Меморандуму в частині непідвищення тарифів на тепло для населення.

Джерело: Мінрегіон