АМУЖН
Новини

ОСББ Новояворівська — одні з найактивніших учасників Програми «Енергодім»

Новояворівськ, що у Львівській області, відзначається особливою ініціативою у підтримці Програми «Енергодім». У цьому місті практично всі житлові будівлі мають ОСББ (Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку), які взялися активно модернізувати свої будинки, щоб зменшити витрати на енергію, навіть під час війни. Починаючи з січня, керівники Фонду енергоефективності, відвідали місто, де обговорили подальші плани співпраці з місцевою владою та побачили вже змінені будівлі.

Програма «Енергодім» знаходить відгук у Новояворівську. Єгор Фаренюк, директор Фонду, висловив подяку місту за рішучість у впровадженні енергоефективних заходів у житловому секторі. За останні роки, 19 з 81 заявок на участь у програмі відбулись саме з Новояворівська, що складає 23% від загальної кількості заявок. ОСББ Новояворівська отримали понад 80,63 млн грн грантів, а Фонд уже виплатив понад 34,1 млн грн. Це свідчить про те, як місцева влада підтримує учасників програми та сприяє їхній активності.

Міська влада встановила декілька ініціатив для підтримки ОСББ у Новояворівську. Одна з них дозволяє компенсувати банківські відсотки до повного погашення, інша — надає грошову підтримку на капітальні ремонти. Новояворівськ також приєднався до Револьверного фонду міст Асоціації «Енергоефективні міста України», що сприяє фінансуванню програм енергозбереження.

У місті завершено роботи з утеплення 10 будівель, а ще 11 приєдналися до програми у 2023 році. Серед найближчих планів — встановлення більше індивідуальних теплових пунктів для більш ефективного регулювання тепла.

Програма «Енергодім» продовжує набирати обертів у Новояворівську, і Фонд енергоефективності продовжує приймати заявки від ОСББ на участь у ній.