АМУЖН
Публікації

Реалізація проекту VITAL EAST

Члени та членкині Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю (АМУЖН) беруть активну участь у реалізації різноманітних програм та проєктів. 

Так, членкиня АМУЖН, голова правління ГС «ЗРЦ «КРУГ» Любов Карпенко протягом 2021-2022 років активно впроваджує у Запорізькій та Харківській областях проєкт VITAL EAST.

Проект VITAL EAST є продовженням проекту VITAL - Професійно – технічне навчання управителів  житловою нерухомістю у Львівській області (2018-2019рр). Проекти фінансуються Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини за програмою «Розширення співпраці з громадянським суспільством країн Східного партнерства та Росії».

У проєкті VITAL EAST учасники мають можливість ознайомитися не тільки з професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» та підвищити свою кваліфікацію, а й дізнатися про діяльність «хаус майстра», який завойовує все більшу популярність в Німеччині та в інших країнах.

Це дозволяє їм отримати більш широке уявлення про професійну діяльність фахівців з управління, утримання та технічного нагляду за житловими будинками. Різниця в підготовці представників цих двох професій ( "управитель житлом", "хаус майстер") полягає в тому, що керуючий житлом повинен отримати більш глибокі комерційні та юридичні знання. Технічна частина (безпека в житлових  приміщеннях; виявлення будівельних дефектів та інших пошкоджень на будівлі і в будівлі; установка питної та стічної води / тестування на легіонелли; система опалення / розподільник витрат тепла;  електромонтаж; енергетичні заходи ...) однакова для обох професій.

Експерт зі Львова, залучений до проекту, представив навчальні модулі проекту VITAL (попередній проект в 2019 р.) і на основі свого досвіду консультує партнерів з Харкова і Запоріжжя про те, як можна розробити навчальні модулі для проекту VITAL EAST. Партнери визначають конкретні модулі (назви) та теми (розподілені по модулях), які необхідні для роботи "керуючого житлом", "хаус майстра "в Україні (з огляду на особливості Харківської та Запорізької областей, якщо такі є).

Для навчання в рамках Проекту з кожного регіону буде набрана група із 25 осіб віком до 40 років, які працюють в сфері житлового господарства, в тому числі особи, переміщені з тимчасово окупованих територій.

Восени 2021 року буде проведено три тренінги у кожному регіоні (кожен по три дні із залученням 20-25 учасників). Тренінги призначені для молодих людей (особливо внутрішньо переміщених осіб), зацікавлених дізнатися більше про професії з управління житлом та мультиплікаторів, які беруть активну участь в освітній роботі. Зміст навчання розроблено на основі практичних прикладів з повсякденного життя керуючого житлом і хаус майстра. Модулі структуровані таким чином, що вони пов'язують комунікативні, технічні та правові питання вище названих спеціальностей і доповнюють їх практичними прикладами.

У період березня-травня відбудеться пятиденна навчальна поїздка в кампус німецького центру EBZ для поглиблення отриманих знань. 

Проживання в самому кампусі дозволяє зосередитися на навчанні, яке доповнюється екскурсіями на об'єкти і підприємства. Оскільки кількість учасників (15 осіб) обмежена, місця зарезервовані для мультиплікаторів і найбільш успішних учасників. Після тренінгу в Україні партнери проекту підготують і проведуть тест для учасників. Учасники з кращими результатами візьмуть участь у навчальній поїздці до м. Бохум. За підсумками успішної участі в навчанні в Німеччині учасники отримують сертифікати від ЕБЦ.