АМУЖН
Новини

Конференція « Розбудова нових сервісів АМУЖН із залученням міжнародних партнерів»

14-15 липня в Славську відбулася конференція Асоціації «Розбудова нових сервісів АМУЖН із залученням міжнародних партнерів» в рамках реалізації міні-гранту швейцарсько-українського проекту "Зміцнення членських бізнес-об’єднань ММСП в Україні (II фаза)", що реалізується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) спільно з Міністерством економіки України та за підтримки уряду Швейцарії..

Представники АМУЖН та партнерської Краківської Асоціації управителів нерухомості (Польща) зібрались, щоб обговорити систему управління житловою нерухомістю та створення ринку доступного орендного житла в Україні, реалізацію заходів з термомодернізації в БКБ та впровадження джерел відновлювальної енергії як на рівні БКБ так і на рівні територіальних громад, а також організації аудитів безпеки у БКБ.

Тема конференції є дуже актуальною і важливою на фоні подій, що розгортаються в Україні. Згідно з даними МОМ в Україні 7.1 млн. ВПО, ще 4.2 млн. виїхали за кордон. Всього 2.4 млн. втратили житло (дані – Міністерство розвитку громад і територій від листопада 2022 року). Тож створення ринку доступного орендного житла є надзвичайно актуальним, і управителі житловою нерухомістю є якраз тими, хто можуть зробити важливий професійний внесок.

Перший день Конференції був присвячений польському досвіду, зокрема соціальному, комунальному та доступному орендному житлу, товариствам соціального будівництва. Польська модель викликала дискусію серед модераторів дискусії Володимира Бригілевича і Мацєя Краков’яка а також присутніх учасників з обох сторін, і кілька пропозицій визнані особливо вартими того, щоб імплементувати їх в Україні.
Обговорення законодавства України щодо оренди та ролі управителів в організації орендних відносин промодерував юрист Андрій Бурий. Наприкінці робочого дня управитель та член Правління АМУЖН Петро Корбут поділився своїм баченням того, як повинен функціонувати револьверний фонд АМУЖН із розвитку ринку доступного соціального орендного житла для ВПО.

Другий день Конференції розпочався із питань термомодернізації та відновлювальної енергетики в БКБ, яку модерувала експертка Галина Когут. Представники АМУЖН обговорювали механізми дій під час можливих довгострокових відключень світла, а також безпеку мешканців своїх мікрогромад. Про організацію аудиту безпеки в БКБ детально розповіла Ярослава Сорокопуд.

За підсумками Конференції представники АМУЖН сформували дорожню карту, і окреслили наступні кроки зі створення ремонтного револьверного фонду АМУЖН.