АМУЖН
Новини

У Дніпрі вже третина багатоповерхівок створили ОСББ

Джерело: Управбуд
У місті Дніпро третина великих будинків тепер має ОСББ, що є одним з найкращих показників у країні. Процедура створення ОСББ тепер стала простішою.

Владислав Макарец, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення міськради, зауважив, що Дніпро є одним з лідерів у самоорганізації. У місті є близько 1900 будинків ОСББ, що становить майже 30% всього житлового фонду. Ця кількість постійно зростає.

Створення ОСББ тепер дуже просте. Головне - це бажання жителів будинку. Потрібно визначитись з головою правління, членами правління та розміром квартплати. Решта - це технічні деталі. Процедура створення об’єднання була визначена законом, але зараз вона стала ще простішою.

З листопада 2023 року набув чинності новий закон, який спрощує процес. Протокол перших зборів тепер не потребує підпису нотаріуса, і зменшилася кількість голосів, необхідних для затвердження кошторису. Тепер рішення про створення ОСББ може бути у одному протоколі, якщо його підтримали більше половини мешканців будинку.

Однак, є складності у тому, як оповістити всіх мешканців будинку, особливо тих, хто не проживає за адресою реєстрації. У таких випадках міська влада безкоштовно надає інформацію про співвласників та їхні квартири.