АМУЖН
Новини

Мінрегіон розробляє механізм комплексного впровадження систем енергоменеджменту

У Мінрегіоні розробили низку стратегічних документів щодо термомодернізації будівель та впровадження систем енергетичного менеджменту. Відтак, в Україні введено обов’язкову сертифікацію енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем. Наразі розробляється механізм комплексного впровадження систем енергоменеджменту. Про це повідомив Генеральний директор Директорату енергоефективності Мінрегіону Дмитро Петрунін під час ІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Енергоефективний університет» з нагоди 90-річчя Київського національного університету технологій та дизайну.

«Впровадження ринку сертифікації енергетичної ефективності – основа для реалізації проєктів термомодернізації будівель. Своєю чергою, це потребує висококваліфікованих кадрів: енергоаудиторів, фахівців з обстеження інженерних систем, енергоменеджерів, проєктних менеджерів, а також фахівців суміжних будівельних професій. Це – професії майбутнього», – звернувся Дмитро Петрунін до молодих фахівців та студентів.

Зазначимо, 88,3% житлового фонду України збудовано до 1991 року. У більше, ніж двох третинах будівель наразі не зроблено капітальний ремонт з приведенням їх до належних енергетичних характеристик. Так, надмірні тепловтрати будівель сягають близько 50%, а ефективність використання теплової енергії у них в 3-5 разів нижча, ніж у інших європейських країнах. За оцінками експертів, на сьогодні потребують утеплення 1,3 млрд. м2 стін і покрівель та 260 млн м2 вікон і дверей.

Джерело: Мінрегіон