АМУЖН
Публікації

Тетяна Афанасьєва: “Ми були одними із перших у нашому Сихові, хто почав утеплюватися”

28-29 жовтня у Львові відбувся XII Всеукраїнський форум ОСББ. Активну участь у Форумі взяли члени Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю АМУЖН, які виступали у різних панельних дискусіях Форуму. У цій серії ми публікуємо їхні виступи. 
Тетяна Афанасьєва – управителька, членкиня Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю.

Я б хотіла розказати сьогодні про чотири абсолютно різних будинки із абсолютно різними мешканцями, із абсолютно різними у своїх переконаннях щодо Фонду [енергоефективності], але які прийшли до фінального результату і отримали термомодернізовані будинки.

Першим є  мій будинок, у якому я проживаю і у 2016 році ми створили ОСББ. У 2018 році ми по програмі “теплого кредитування” його утеплили.

Ми були одними із перших у нашому Сихові, хто почав утеплюватися. Через виграшне місцеположення нас всі бачили. Звичайно, що почали підходити, цікавитись що до чого. Поруч був висотний будинок, яким я зараз управляю,але вони дуже довго носили ідею щодо утеплення фасаду будинку.

Цей будинок по програмі теплого кредитування утеплити було просто неможливо. Це було шалене навантаження на мешканців і ми чекали якоїсь програми, яка б нам змогла допомогти це зробити. І коли з’явився Фонд енергоефективності, ми почали думати про те, що дійсно цей будинок реально зробити енергоефективним.

Мешканці будинку за адресою проспект Червоної Калини 40, що створили ОСББ, наскільки хотіли цього, що минулого року ми прийняли рішення, що ми беремо участь у програмі “Енергодім”, а вже зараз завершуються будівельні роботи. Надалі буде повна верифікація до Нового Року.

Також є декілька будинків, на які ми подавали заявки разом із Проєктом GIZ. Було відібрано чотири будинки. Вони теж знаходиться поруч один від одного. Якщо ми говоримо про ОСББ “Червоної Калини 40”, то там мешканці бачили наш досвід та хотіли змін.  
А на вулиці Хоткевича, 20 треба було людей переконувати. Були “гладіолуси” які, звичайно ж, були противниками на перших етапах. Ну але голос молоді цього будинку все ж таки дав можливість подати заявку до Фонду і реалізувати цей проєкт. 

Звичайно, що це зовсім інша якість життя тих мешканців, які живуть в таких будинках, та зовсім інша ціна вашого житла. Та, ви платите кредит, але мої економічні розрахунки кажуть, що нічого не буває безкоштовно в нашому житті, але ця сума не впливає на сімейний бюджет.

Мені здається, що цей рух тільки набирає нових активістів та нових можливостей. Ми дякуємо Фонду за таку можливість, але є деякі прикрості. Зокрема, я вже направляла звернення до Фонду енергоефективності про збільшення можливості дати більше відсотків відшкодування.