АМУЖН
Новини

Енергоефективність — це вакцина від газової залежності, — Олексій Чернишов

Уряд продовжує роботу над розширенням інструментів із впровадження енергоефективності  у громадах. Нещодавно Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону №4507 про енергетичну ефективність. Це створює передумови для розвитку сфери енергоощадності та запроваджує регуляторні інструменти дієвої підтримки галузі. Про це у своїй колонці для РБК-Україна розповів Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. 

«Сьогодні Україна споживає на 30% більше енергоресурсів, ніж інші країни Європи. Причина — застарілий житловий фонд, неефективні адмінбудівлі та енергозатратні комунікації. Цю проблему треба розв’язувати, бо саме вона робить нас енергетично залежними. У наступні декілька років пріоритетом Уряду мають стати заходи з енергоефективності та термомодернізації. Вони допоможуть розв’язати одразу декілька проблем: екологічну — через зменшення кількості викидів в атмосферу; фінансову — через заощадження коштів державного бюджету і зменшення енергоспоживання; політичну — через досягнення енергетичної незалежності», — зазначив Міністр Олексій Чернишов. 

Очільник Мінрегіону також наголосив, що робота Уряду полягає у двох основних аспектах — забезпечення можливостей фінансової підтримки заходів з енергоефективності та вдосконалення відповідної нормативно-правової бази. Наразі на розгляд Уряду подано проєкт Закону України «Про створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель» та проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про впровадження систем енергетичного менеджменту та про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

«Енергоефективність — вакцина від газової залежності. У «спадок» від Радянського Союзу Україна отримала енергозатратну економіку. Наразі споживання енергії у будівлях втричі перевищує нормативи. Через це країна щороку втрачає мільярди. Енергоефективність — тренд для всього світу, і ми також маємо йому відповідати», — зазначив Міністр Олексій Чернишов.

Джерело: Мінрегіон