АМУЖН
Новини

Яким критеріям мають відповідати підрядні організації, які надають послуги та виконують роботи під час реалізації програми “Енергодім”?

Фонд Енергоефективності підготував роз’яснення на цю тему.

ВИМОГИ ДО ПІДРЯДНИКІВ

Фонд не висуває додаткових вимог до виконавців робіт та надавачів послуг на всіх етапах участі у Програмі. Тобто, ОСББ обирає їх самостійно.

Всі підрядники, зокрема енергоаудитори, проектувальники, будівельники повинні мати право виконувати роботи відповідно до діючих норм законодавства.

ВИМОГИ ДО ОБЛАДНАННЯ ТА МАТЕРІАЛІВ

Фонд встановлює вимоги до обладнання та матеріалів, що використовуються під час ремонтно-будівельних робіт на об'єктах, які модернізуються за умовами програми “Енергодім”.
Зокрема, це технічні вимоги до теплоізоляційних матеріалів, систем теплової ізоляції та обладнання інженерних систем.

Детальніше всі вимоги читайте у таблицях, наведених у Додатку 2 до Порядку дій учасників програми “Енергодім”:https://bit.ly/388c6Rn

ПІДТВЕРДЖЕННЯ ЯКОСТІ МАТЕРІАЛІВ

Одним із найважливіших елементів оцінювання відповідності технічним вимогам програми “Енергодім” є підтвердження якості матеріалів, що використовуються в процесі модернізації будинку.
Це означає, що ОСББ мають надати Фонду перелік документів, що підтверджують якість наступних матеріалів:
·      теплоізоляційних виробів та матеріалів, матеріалів заглиблених конструкцій
·      збірних систем (комплектів теплоізоляції) конструкцій зовнішніх стін
·      зовнішніх дверей
·      світлопрозорих огороджувальних конструкцій
·      приладів обліку споживання теплової енергії
·      газового котла
·      рекуператора

Документами, що підтверджують якість є відповідні протоколи випробувань, сертифікати або інші документи. Вичерпний перелік таких документів наведений у таблиці 4 Додатку 2 до Порядку дій учасників програми “Енергодім”: https://bit.ly/388c6Rn

ВАЖЛИВО! Ці документи обов’язково подаються разом із заявкою на верифікацію. В той же час Фонд рекомендує ОСББ також надавати ці документи у якості додатків до проектної документації. Це дасть змогу уникнути проблем під час верифікації завершених робіт.

Якщо в процесі виконання робіт з'явилася необхідність замінити один матеріал на інший з аналогічними характеристиками, така заміна має бути погоджена з виконавцем авторського нагляду, а ОСББ має надати документи, що підтверджують якість заміненого матеріалу.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ПЕРЕВІРКА ЯКОСТІ МАТЕРІАЛІВ ТА РОБІТ?

Перевірку проводять фахівці Фонду енергоефективності, щоб впевнитися, що проект реалізовано якісно, всі заходи дійсно виконані та відповідають встановленим Фондом вимогам.

Під час перевірки фахівці Фонду здійснюють контроль за дотриманням технічних вимог Програми.
ВАЖЛИВО! Відповідальність за дотримання будівельного законодавства, порядок та технологію здійснення робіт, відповідність проектним рішенням несуть технічні фахівці (проектувальники, експерти технічного та авторського нагляду), які супроводжують реалізацію проекту на різних етапах.

Після впровадження енергоефективних заходів проводиться повторна сертифікація енергоефективності будівлі та обстеження інженерних мереж. Сертифікацію проводить енергоаудитор, а складає звіт - фахівець з обстеження інженерних систем. Дуже часто ці роботи виконує одна й та ж людина.
Цих виконавців можна знайти у Реєстрі на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва за посиланням:https://e-construction.gov.ua/ep_efficiency_specialist

Далі ОСББ оформлює та подає заявку на верифікацію виконаних заходів. На цьому етапі Фонд перевіряє, чи відповідає виконаний проект вимогам програми "Енергодім".

У разі відсутності зауважень до наданих документів та відсутності дефектів, які необхідно виправити — Фонд схвалює заявку та відшкодовує за результатами верифікації основну частину гранту — третій транш залежно від обраного пакету заходів.

Зауважимо, що для зменшення фінансового навантаження на ОСББ Фонд запровадив у Програмі можливість покрокової верифікації проекту. Цей механізм можуть використати усі ОСББ, які виконують заходи за пакетом “Б” (Комплексний).

Ця опція дає можливість співвласникам почергово впроваджувати заходи з утеплення зовнішніх стін, покрівлі, перекриття підвалу та отримувати відшкодування від Фонду декілька разів.

Джерело: Фонд енергоефективності