АМУЖН
Новини

Термомодернізація двох будинків ОСББ «ЛІСНА-1»

Джерело: Фонд енергоефективності

В Новояворівському ОСББ "ЛІСНА-1" знайшли спосіб покращити якість життя та зменшити фінансові витрати. Два панельні будинки, побудовані у 1986 та 1992 роках, стали об'єктом термомодернізації через великі тепловтрати та проблеми опалення. Здійснюючи спільні зусилля, мешканці вирішили звернутися до Фонду енергоефективності, отримавши гранти та власноруч вкладаючи кошти.

Галина Джулай, перша заступниця міського голови та колишня управителька будинків, розповідає: "У наших будинках були загальні труднощі, вирішення яких вимагало термінових заходів. Ми вирішили термомодернізувати будинки, провівши енергоаудит, який підтвердив необхідність робіт. Індивідуальні теплові пункти, регулювальні клапани, утеплення труб та заміна вікон дозволили нам за рік досягти 50% економії під час опалювального сезону. Ми отримали підтримку Фонду та задоволені результатом".

Проєкт об'єднав два будинки на Вербицького 1 та 1А, отримавши гранти понад 13 млн грн. Основні етапи робіт включали встановлення індивідуальних теплових пунктів, утеплення труб та заміну вікон, що призвело до значної економії енергії та зниження викидів CO2.

Співвласники впевнені в позитивному впливі реалізованого проєкту. Галина Джулай додає: "Якщо до робіт ми розглядали продаж кількох квартир, то тепер з цієї ідеї відмовилися. Тут тепло, зручно та економно".

Спільнота планує розширити свої ініціативи, спрямовані на подальше поліпшення умов проживання. Галина Джулай ділиться майбутнім планом: "Ми розглядаємо встановлення сонячних панелей для забезпечення незалежності від електромережі та світла навіть під час вимкнення. Такий проєкт хочемо реалізувати з підтримкою Фонду енергоефективності, чекаємо на запуск Програми "ГрінДІМ"".

Фонд енергоефективності продовжує приймати заявки на участь у Програмі "Енергодім", надаючи гранти для термомодернізації та поліпшення енергоефективності будинків.

Останні зміни у Програмі «Енергодім».