АМУЖН
Новини

Навчання менеджерів та управителів у Запорізькій та Харківській областях

Чи потрібно вчитися навіть професіоналам?

Безумовно, так. Це вам скаже будь-який фаховий спеціаліст.

«Враховуючи те, що це досить нова професія, то дуже важливо проводити обмін досвідом, зустрічатися з управителями інших міст, а також рухатися ще далі та переймати досвід управління інших держав, таких як Німеччина, Польща, Латвія, Литва, Казахстан, Білорусь. 
Нещодавно відбувались онлайн семінари, на яких були присутні представники перелічених країн, дуже цікаво дізнаватись як все працює у них, певні слабкі місця, що саме потрібно посилювати  та на що більше звертати увагу. Після таких семінарів керуючі  компанії, які усвідомлюють що їм управляти і завтра, й післязавтра та в майбутньому, розставляють акценти та працюють над ними», - наголосив Генеральний директор КК «Мрія» Артем Білий.

Проект VITAL EAST «Професійно-технічне навчання управителів багатоквартирних будинків і «хаус майстрів» у Запорізький та Харківській областях України» стартував у Запоріжжі. Проект фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини за програмою «Розширення співпраці з громадянським суспільством країн Східного партнерства та Росії».

«Ми будемо впроваджувати та навчати такої спеціальності, як «мастерхаус».  Офіційно у нас її ще немає, але в Німеччині, в Білорусі вона вже існує є дуже потрібною. «Мастерхаус» – це помічник управителя з технічних питань.

Головний партнер цього проекту, IWO - це організація яка зареєстрована в Берліні, і вже багато років працює на теренах пострадянських республік. Головне завдання та напрямок діяльності організації – надання інформації про управління житловою нерухомістю та термомодернізацію житлового багатоквартирного фонду, а також підвищення кваліфікації спеціалістів.

Оскільки наш проект направлений на підвищення кваліфікації,  ми спільно проводимо навчання та запросили на курси професійних управителів», - розповіла Любов Карпенко, голова правління ГС «ЗРЦ «КРУГ».

Семінари організовані з ініціативи «Житлове господарство у Східній Європі» IWO, Берлін, спільно з партнерами:

  • із Запоріжжя -  Громадська спілка «Запорізький ресурсний-центр «Круг»
  • із Харкова - Господарська некомерційна асоціація (фонд) власників житла недержавних форм власності «Фонд сприяння» 
  • за активної участі представників Харківської та Запорізької обласних державних адміністрацій
  • партнер у Львівській області - Львівська громадська організація «Центр дослідження місцевого самоврядування», роль в проекті якого полягає в передачі досвіду навчання управителів багатоквартирних будинків у Львівській області.

«Професія управителя - це досить складна і комплексна професія. Якщо переглянути перелік вимог  до знань та компетенцій, якими повинен володіти повинен управитель, то тут  ви знайдете юриспруденцією, менеджмент, бухгалтерію, і організацію містобудівної документації, і технічні та  інженерні конструкції… Тому аж ніяк не можна стверджувати, що управитель - це проста професія.  Я б сказав, що до професії управителя дуже інтердисциплінарні вимоги», - розповів Володимир Бригілевич, голова правління ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування».

Управитель багатоквартирного будинку – одна з ключових фігур таких проектів, яка координує комплексні завдання - фінансові, технічні, організаційні, комунікативні. Керуюча компанія «Мрія» велику увагу приділяє навчанню своїх фахівців, і це постійний процес.
 «Я дуже радий, що впроваджуються такі програми, як навчання за програмою «Управитель». Це дає багато можливостей. По перше, люди відчувають професійність тих управителів, які  керують будинком. По друге, управителі – це, перш за все, фахівці, які оптимізують та зводять до мінімуму всі потенційні загрози в будинку, у його життєдіяльності,  в тому числі і по затратній його частині.

Саме тому, ми дуже радіємо, коли впроваджуються такі програми. Дуже вітаємо різні ініціативи, як наприклад, ініціативи Асоціації управителів житла, яку очолює В.В. Ліман, і цілої низка громадських організацій, які також підтримують високий рівень. 
Звісно ж, ми не стоїмо осторонь та безпосередньо беремо участь у таких навчаннях, адже це дає можливість нам зайвий раз переконатися в тому, що у кожного існують певні слабкі місця і є чимало управителів з чималим досвідом», - розповів Артем Білий, Генеральний директор КК «Мрія».

У новому німецько-українському проекті учасники семінарів отримують можливість ознайомитися не тільки з професією менеджер-управитель житлового будинку чи групи будинків та  підвищити свою кваліфікацію, а й дізнатися про діяльність «хаус майстра». Ця професія завойовує все більшу популярність не тільки в Німеччині, а й в  інших країнах.
«Обов’язково потрібно регулярно підвищувати свою кваліфікацію, оскільки щодня треба вирішувати багато питань, котрі постають перед головами ОСББ. І для вирішення цих питань потрібні знання. Де брати кошти на навчання? Якщо хочеш підвищити свою кваліфікацію, потрібно шукати…»,- Юрій Якименко, управитель.

«Дуже стрімко змінюється законодавство, і  все, що охоплює життєдіяльність будинків, тому важливо завжди бути в тренді, постійно контролювати і тримати руку на пульсі. Ми проводимо різні семінари, регулярні онлайн-наради,  навчання. Декілька наших менеджерів будинків зараз проходять навчання в Запоріжжі, яке проводиться із залученням фахівців з Німеччини, а також з Білорусі. 

Ми розуміємо, що потрібно завжди вдосконалюватися і проводити навчання з фахівцями нашої керуючої компанії, тому на прикладі КК «Мрія» можу сказати, що для цього завжди намагаємось знайти кошти. Підвищення кваліфікації допомагає ставати ефективнішими та не випадати з актуальних напрямків сьогодення», -  розповів Артем Білий, Генеральний директор КК «Мрія».

Для десяти кращих учасників, які пройдуть навчання в рамках проекту та успішно складуть екзаменаційний тест, буде організована тижнева освітня поїздка до Німеччини.
«Сьогодні в Запоріжжі є багато компаній, які надають такі послуги з управління та обслуговування, однак саме ті компанії, які будуть підвищувати свій професійний рівень, навчатися та переймати досвід ближнього і дальнього зарубіжжя, і будуть виходити в лідери на ринку з надання таких послуг. Я сподіваюся, що наш проект і наші навчання та  курси допоможуть їм стати якісними представниками цієї професії та галузі», - Любов Карпенко.

Тож довіряти тим, хто опановує нові знання, хто підвищує свій фаховий рівень та формує  професійні команди!

Довіряйте професіоналам! Епоха любителів в Україні вже закінчилася.  В Україні працює ринок житлово-комунальних послуг, тож ви можете і маєте обирати тих, хто професійно володіє усіма технологіями та техніками. Не йдіть шляхом, який мостять для вас шахраї та  любителі заробити на ваших негараздах та недосвідченості. 

Думайте!