АМУЖН
Новини

Що робити, якщо облгаз не враховує показники вашого лічильника й вимагає сплатити за «зайві» куби?

Люди масово скаржаться на маніпуляції з показниками газових лічильників.

Як йдеться в зверненнях до інформаційно-консультаційного центру ГазПравда, облгази ігнорують вчасно передані домогосподарствами показники лічильників. 

Натомість споживачам виставляються інші показники – значно вищі, ніж споживачі фіксують в особистих кабінетах.

Незважаючи на обурення споживачів, облгази відмовляються коригувати показники лічильників, мотивуючи це тим, що ті невчасно надали відповідну інформацію – тобто, пізніше 6 числа календарного місяця, що настає за розрахунковим.

У такому разі експерти ГазПравди радять подавати претензію щодо завищених показів лічильників до облгазу, а також одразу скаргу до Н К Р Е К П. Адже часто газорозподільна компанія просто ігнорує звернення або відмовляє споживачам. 

Тому регулятор мав би звернути свою увагу на такі факти.

ГазПравда підготувала зразки таких претензій та скарг. Документи розміщені на сайті https://gazpravda.com.ua/ урозділі Бланки.

Також претензію до облгазу щодо здійснення перерахунку за фактичними показниками лічильника можна скачати тут: https://gazpravda.com.ua/.../Pretenziia_do_oblgaz_pokaz...

Скарга до регулятора про незаконні нарахування на основі завищених показників лічильника доступна за посиланням: https://gazpravda.com.ua/.../Lich.../Povirka_lichylnyka.docx

Одна з ймовірних причин подібних маніпуляцій облгазів – це штучне завищення фактичного споживання газу домогосподарствами в поточному газовому році з метою отримання надприбутків при нарахуванні плати за доставку/розподіл блакитного палива у 2022 році. Адже саме на підставі фактично спожитого газу за період із 1 жовтня 2020 року по 30 вересня 2021 року облгаз буде здійснювати розрахунок щомісячної плати за доставку/розподіл газу кожному домогосподарству вже з січня 2022 року та протягом усього 2022 року.

Джерело: ГазПравда