АМУЖН
Новини

Олексій Чернишов: Питання реконструкції кварталів застарілого житла має зрушитись з мертвої точки

Законопроєкт щодо комплексної реконструкції кварталів застарілого житла містить низку нововведень, які дозволять запустити процес оновлення житлового фонду в Україні. Про це заявив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Питання реконструкції кварталів застарілого житла в Україні має зрушитись з мертвої точки. До сьогодні, серед основних перепон, що заважали реалізовувати програми з реконструкції застарілого житла в містах, була, зокрема, недосконалість механізму. Розроблений Мінрегіоном законопроєкт містить низку змін до законодавства, які покликані усунути ці та інші проблемні питання та дозволить розпочати органам місцевого самоврядування процес оновлення житлового фонду», – зазначив Міністр Олексій Чернишов.

Так, серед ключових змін, що передбачені законопроєктом:
·       запровадження алгоритму прийняття рішення про реконструкцію застарілого житла;
·       реконструкції підлягатимуть не лише багатоквартирні будинки, а й наявні об’єкти соціально-транспортної інфраструктури, що розташовані в межах кварталу, який підлягає реконструкції;
·       удосконалення процедури компенсації власникам застарілого житла;
·       різні варіанти відселення мешканців кварталу під час проведення реконструкції;
·       визначені заходи з реконструкції кварталу або мікрорайону: реконструкція багатоквартирних будинків, зокрема, це модернізація, з відселенням мешканців або без відселення чи знесення багатоквартирного будинку;
·       розширений перелік джерел фінансування проєктів реконструкції.

«Майбутній закон – це, в першу чергу, механізм покращення умов проживання для людей, що роками мешкали у застарілих будівлях. Нові будівельні норми передбачають зведення та реконструкцію житлових об’єктів з урахуванням  сучасних вимог енергоефективності,  безбар’єрності, створення необхідних інфраструктурних умов тощо, що надалі значно зменшить витрати на утримання житла», – зауважив Олексій Чернишов.
Наразі, як зазначив Міністр, законопроєкт доопрацьовується з урахуванням пропозицій Прем’єр-міністра. 

Нагадаємо, раніше Міністр Олексій Чернишов повідомив, що парламент ратифікував угоду з ЄІБ щодо кредиту у 300 млн євро на комплексну термомодернізацію громадських будівель.

Джерело: Мінрегіон