АМУЖН
Новини

Енергоефективність – пріоритетний напрям роботи Мінрегіону, – Василь Лозинський

Презентація спільного з Європейським інвестиційним банком проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні» відбулася під час відкриття XXV міжнародної виставки «Елком Україна: енергетика та енергоефективність». Саме цей напрям для Уряду є одним із пріоритетних. Про це сказав перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

«Пошук джерел фінансування для впровадження масових проєктів у сфері енергоефективності – завдання України та найближчі роки. У цьому напрямку ми активно співпрацюємо з міжнародними партнерами, зокрема й щодо фінансування проєктів з енергоефективності. Так, наразі впроваджується спільний з ЄІБ проєкт «Енергоефективність громадських будівель» на суму 300 млн євро. Розпочато переговори про продовження та збільшення фінансування Фонду енергоефективності в межах угод EE4U, а також із Світовим банком щодо нового проєкту», – підкреслив перший заступник Міністра розвитку громад та територій.

Василь Лозинський наголосив на важливості реформи енергоефективності для  загального процесу євроінтеграції країни.

«Ми розпочали імплементацію європейських директив, норм та стандартів у сфері енергоефективності. Відійшли від жеків до ринку управителів та запровадили енергетичну сертифікацію будівель. Створили довгостроковий інструмент для термомодернізації житла в Україні – Фонд енергоефективності. І це лише фундамент для подальших перетворень на шляху до комфортного та енергоощадного житла і енергоефективних громадських будівель», – сказав заступник Міністра.

Зазначимо, у Мінрегіоні ведеться активна робота над удосконаленням нормативно-правового регулювання у сфері підвищення енергоефективності. Зокрема розроблено законопроєкт щодо вдосконалення роботи Фонду енергоефективності та енергетичної сертифікації будівель, а також проєкт постанови про впровадження енергоменеджменту в будівлях органів влади.

Джерело: Мінрегіон