АМУЖН
Новини

Василь Лозинський: На наступний рік в Україні передбачено суттєве підвищення фінансування заходів із енергоефективності

Про плани діяльності Фонду енергоефективності у 2022 році, шляхи зменшення фінансового навантаження на співвласників ОСББ, які планують термомодернізувати свої будинки, а також спрощення відповідних процедур йшлося під час зустрічі Першого заступника Міністра розвитку громад та територій України Василя Лозинського з представниками Представництва ЄС в Україні та Федерального міністерства охорони навколишнього середовища, природи та ядерної безпеки Німеччини.

«У Держбюджеті-2022 Фонд енергоефективності отримав суттєве фінансування заходів із енергоефективності на наступний рік у розмірі 2,6 млрд грн. Відтак загальний статутний капітал Фонду зросте з 2,8 млрд грн до 5,4 млрд грн. Наразі до Фонду надійшло 844 заявки від ОСББ загальною вартістю близько 7 млрд грн, з яких грантова частина складає 4,3 млрд грн. Кошти Фонду будуть спрямовані на комплексні проєкти з підвищення енергоефективності у межах програми “Енергодім”», – наголосив Василь Лозинський.

Під час зустрічі сторони домовилися про продовження строків дії чинних міжурядових Угод про фінансування заходу «Програма підтримки енергоефективності в Україні – EE4U» та «Програма підтримки енергоефективності в Україні – EE4U-II», а також про наступні кроки із опрацювання нових угод та збільшення обсягів фінансування упродовж 2022 року.

Крім того, учасники зустрічі узгодили проведення у січні 2022 року чергового засідання Координаційної ради донорів Фонду енергоефективності, під час якого будуть прийняті відповідні рішення щодо грантової політики, процедур опрацювання заявок та угод фінансування Фонду.

Джерело: Мінрегіон