АМУЖН
Публікації

Будинок чи квартира, власність чи оренда

Україна знову обговорює зміни у житловій політиці. Зараз говорять про відновлення житла після конфлікту з Росією, надання житла тим, хто його потребує, і соціальне житло. Це важливо. Але ми повинні бути обережні зі змінами управління багатоквартирними будинками та приватизацією житла, які відбулися у минулому. Ми обрали шлях власництва житла, і нам не слід повертатися до системи оренди.

Деякі люди вважають, що власництво - це погано. Але звіт Євростату показує, що в більшості європейських країн власники переважають орендарів, за винятком Німеччини. У нас структура житлового фонду схожа на європейську. Тому нам не потрібно шукати новий спеціальний шлях. Ми можемо бути такими ж успішними, як і інші європейці.

Звіт Євростату показує, що більше двох третин жителів ЄС мають своє власне житло. В Україні також власники житла переважають. Наприклад, в Румунії, Словаччині, Угорщині та Хорватії більше 90% людей мають своє житло. Німеччина є винятком, де більше половини населення орендарі.

Більше половини людей в ЄС живе в будинках. Це залежить від того, де ви живете - в місті чи в селі. У 2021 році 53% населення ЄС мешкали в будинках, а 46% - у квартирах (1% - в інших місцях, як от плавучі будинки, фургони тощо). В Ірландії найбільше людей живе в будинках (90%), а потім йдуть Нідерланди (80%), Бельгія та Хорватія (обидві - 77%).

Будинки найпоширеніші в більшості країн ЄС. Найбільше квартир є в Іспанії (66%), Латвії (65%), Естонії (61%), Литві (59%), Греції та Мальті (обидві - 57%).

У містах 71% населення ЄС живе у квартирах, а 28% - у будинках. В передмістях співвідношення складає 58% для будинків та 41% для квартир. У сільській місцевості 83% населення живе в будинках, а лише 15% - в квартирах.
Джерело: ПРОООСББ

Читати повний матеріал на сайті ПРООСББ: https://proosbb.info/node/987