АМУЖН
Публікації

Візит в Долину

Наступною та останньою громадою, в якій побувала команда проєкту "Сталий розвиток житлового сектору громад", стало місто Долина, Івано-Франківська область.

В цьому місті член Правління Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю Петро Корбут грає важливу роль як управитель та натхненник багатьох проєктів.

Всього в Долині 350 багатоквартирних будинків, трохи більше 30 ОСББ, а 109 будинків обслуговуються двома управлінськими компаніями. Управлінські компанії тут також забезпечують аварійне обслуговування, залишивши за містом лише благоустрій.

30% житлового фонду модернізовано. У 2015-2018 роках міська рада та за фінансової підтримки ЄС реалізувала проєкт з утеплення 30 будинків. Однак, з Фондом енергоефективності в Долині поки що коротка історія співпраці. Було подано лише 7 заявок до ФЕЕ, від 5 з них люди згодом відмовились, а 2 все ще в процесі.

В місті 4000 ВПО, проте немає соціального житла. Міська влада мала план переформатувати недобудовану школу, проте виникли фінансові труднощі. Також хотіли збудувати модульне містечко за міжнародної донорської підтримки, проте поки що і з цим без успіхів. Зважаючи на ці складності у Петра Корбута виникла ідея зі створення доступного орендного житла та Револьверного фонду. Ця ідея зараз обговорюється та вдосконалюється серед експертів Асоціації менеджерів та управителів житловою нерухомістю.