АМУЖН
Публікації

Підсумковий Круглий стіл з представниками 4 громад

27 вересня у місті Львів в рамках реалізації проєкту "Сталий розвиток житлового сектору громад" провели Круглий стіл на тему сталого розвитку територіальних громад з акцентом на питаннях житлового сектору. Ця подія стала проміжним підсумком поїздок експертів до територіальних громад Новояворівська, Долини, Чорткова та Нововолинська, на якій були присутні представники всіх 4 громад.

Під час поїздок до громад експерти команди розпитували про особливості та стан управління житловим сектором та спробували опрацювати отриману інформацію. Тож на Круглому столі говорили предметно та в широкому колі.

Юрист Андрій Бурий розповів про реформування та розвиток системи управління житловою нерухомістю та створення доступного орендного житла. У звʼязку з повномасштабним вторгненням росії в Україну, західні регіони прийняли дуже велику кількість внутрішньо переміщених осіб, а соціального житла критично не вистачає. Вирішення такої проблеми вимагає креативності, тож зараз обговорюється механізм створення та функціонування доступного орендного житла, в якому управителі мали би відіграти ключову роль.

Багатьох хвилює також тема блекаутів, особливо взимку, коли в будинках вимикається опалення. І, звісно ж, погляди в першу чергу звертаються до відновлювальних джерел енергії. Цю тему висвітлювала експертка Галина Когут. Вона також розповіла про нову програму "Гріндім" від Фонду енергоефективності та про можливість створити енергетичні кооперативи, які не лише забезпечили би відносну енергетичну безпеку мікрогромади, але з часом також генерували би певний дохід своїм засновникам.

Під кінець Круглого столу представники громад обговорили безпекові питання. Всі погодились, що проведення аудиту безпеки зараз є дуже актуальним. Зокрема йшлось про функціонування укриттів, їх належне забезпечення, освітлення вулиць та інклюзивність чи доступність житлових будинків (наприклад, наявність пандусів чи тактильної плитки для незрячих людей тощо).

Експерти проєкту працюватимуть над своїми пропозиціями для громад до заключної Конференції, яка відбудеться в кінці листопада.